Klaipėda, Gedminų 3.
+37046346109
mokykla@gedminai.lt

Auginu ir augu pats

Tyrinėjimo-eksperimentavimo ir kūrybiškumo skatinimo projektas  „Auginu ir augu pats. Knygų herojai augina augalus”

Nieko nėra smagesnio, kaip perskaičius knygą, užsiimti veikla, kurią atliko knygos herojai. 

Pradinės klasės įsitraukė į smagią veiklą, dalijosi perskaitytų knygų įspūdžiais, sėjo, prižiūrėjo, augino augalus, kuriuos kūrinyje augino personažai.

Pirmokai, vos tik išmokę skaityti, sausio mėnesį pradėjo skaityti  K.Kasparavičiaus knygą „Sodininkas Florencijus” Vaikai pamilo darbštųjį meškiną sodininką. Išaušus pavasariui, kaip ir Florencijus, pirmokai užsiėmė daržininkyste. Šiandien mūsų klasėje jau žirniai ir pupos ankštyse augina sėklas, sirpsta pomidorai. Smagu buvo stebėti, kaip iš pasėtos sėklos užaugo pupos, žirniai, pomidorai. Viena pupa, tarsi gyva, pati kabinosi už nutiesto siūlo. 

2v klasės mokiniai  skaitė O.Proislerio knygą „Mažasis vandenis”.

„Mažajam vandeniui labiausiai patiko plukenių ir vandensargių miškai, griovenės ir plunksnalapės, kurios kerojo tvenkinio gilumoj. Vandeniui juos patiko stebėti ir tyrinėti.””
Antrokai klasėje ir namuose augino savo daržoves ir augalus. Stebėjo jų dygimą, augimą, prižiūrėjo juos, laistė. Džiaugėsi matydami,  kaip žydėjo žirniai, ankštinės pupelės, kaip užsimezgė jų vaisiai. Antrokėliai  džiaugėsi galėję paskanauti klasėje užaugintų žirnių. Ant palangės užaugintomis petražolėmis gardinome sveikuoliškus sumuštinius.